Informacje

Noworoczny Turniej Piłki Halowej im. Jana Kuropatwy IPA CUP

11 stycznia 2024 roku funkcjonariusze z naszej komendy wraz z uczniami z powiatu skierniewickiego wzięli udział w pierwszej edycji „Noworocznego Turnieju Piłki Halowej im. Jana Kuropatwy IPA CUP”. Wydarzenie miało miejsce w Łodzi na Atlas Arenie. Podczas wydarzenia nie zabrakło zaangażowania w kibicowanie ze strony uczniów oraz nauczycieli, a samo widowisko okazało się bardzo interesującym.

W czwartek w godzinach 09:00 – 17:00, na terenie hali sportowo-widowiskowej Atlas Arena, przy al. Bandurskiego 7 w Łodzi odbył się „Noworoczny Turniej Piłki Halowej im. Jana Kuropatwy IPA CUP”, zorganizowany przez Łódzką Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Wraz ze skierniewickimi funkcjonariuszami na widowisko udali się również uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II oraz ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Lipcach Reymontowskich. Łącznie powiat skierniewicki reprezentowało prawie 100 uczniów! W trakcie przedmiotowego turnieju o godz. 12:00, rozegrany został mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Kierownictwa garnizonu łódzkiej Policji, a reprezentacją gwiazd piłki nożnej i estrady, w której zagrali między innymi członkowie zespołu ,,PECTUS”.

Służby mundurowe zaprezentowały sprzęt jakiego używają w codziennej służbie, zaprezentowały, w jaki sposób prowadzą akcje ratunkowe, w tym również podczas ratowania osób pod którymi załamał się lód.

Odbyły się gry i zabawy oraz konkursy profilaktyczne, za które laureaci otrzymali nagrody oraz upominki.

Przy okazji powyższego, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizował konkurs dla najlepiej kibicującej drużyny podczas mistrzostw pn. „Super Kibice”, którego celem było zainteresowanie dzieci kulturą fizyczną, propagowanie zasad fair play, zdrowej rywalizacji, bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportu.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszył cel nadrzędny – zbiórka pieniędzy dla najbardziej potrzebujących dzieci oraz edukacja dla bezpieczeństwa.

Podczas wydarzenia oprócz zmagań sportowych, policjanci w ramach akcji profilaktycznej zainaugurowali w naszym województwie ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą  „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach.

Turniej okazał się być bardzo emocjonujący, uczniowie z powiatu skierniewickiego byli zaangażowani w kibicowanie oraz chętnie korzystali z przygotowanych przez policję stanowisk profilaktycznych. Młodzież aktywnie spędziła czas i mimo, że żadna z naszych szkół nie stanęła na podium w konkursie na Super Kibica, to dla nas powiat skierniewicki był najlepszy! Uczniowie przygotowali i zabrali ze sobą własnoręcznie stworzone transparenty oraz włożyli w kibicowanie bardzo dużo energii. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za wspólnie spędzony czas oraz za wspaniałą aktywność podczas całego wydarzenia! Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok!

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Policjant stojący tyłem a w tle kibicująca młodzież.
  • Młodzież ze Szkoły z Lipiec Reymontowskich trzymająca transparent z napisem "Kibicujemy Policji".
  • Młodzież ze szkoły ze Skierniewic kibicująca na trybunie.
  • Banner trzymający przez młodzież z napisem "Jedno słowo, jeden gest, dziś policja jest the best".
  • Zdjęcie grupowe drużyn biorących udział w meczu pokazowym.
  • Zdjęcie grupowe drużyn piłkarskich wraz z zwycięzcami konkursu "Super Kibice".
Powrót na górę strony