Informacje

Spotkanie z młodzieżą w Bolimowie

Uczniowie z bolimowskiej szkoły wzięli udział w prelekcji w dzielnicowymi. W spotkaniu omówiono temat bezpiecznych ferii, a także zwrócono uwagę na czyny zabronione demoralizacją. Policjanci przeprowadzili rozmowy z czterema klasami w tym również z klasami mundurowymi.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Bolimowie spotkali się z tamtejszą młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Spotkanie odbyło się 9 stycznia 2024 roku, policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku w związku ze zbliżającymi się feriami. Ponadto funkcjonariusze omówili problematykę związaną z czynami zabronionymi popełnianymi przez nieletnich oraz konsekwencje prawne. Młodzież została zapoznana również z zagadnieniem demoralizacji oraz zachowaniami, jakie są kwalifikowane do czynów zabronionych. Mundurowi zwrócili również uwagę na to jak ważne jest dbanie o dobre relacje z ludźmi, rozwiązywanie konfliktów bez przemocy, a także odpowiedzialne podejmowanie decyzji.

Wśród młodzieży, z którą była prowadzona prelekcja znajdowały się klasy policyjne, wojskowe czy też ratownictwa medycznego. Trzymamy kciuki, że już za kilka lat spotkamy się w mundurze, wspólnie służąc społeczeństwu!

starszy serżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony