Informacje

Spotkania doborowe ze skierniewickimi studentami

Na początku tygodnia odbyły się dwa doborowe spotkania ze studentami skierniewickiej Akademii z kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Studenci miel szansę poznać funkcjonariuszy oraz charakter i styl pracy poszczególnych wydziałów komendy. Zostały również przeprowadzone zajęcia praktyczne z zabezpieczania śladów kryminalistycznych.

W dniach 22 i 23 stycznia 2024 roku odbyły się spotkania doborowe ze studentami Akademii Nauk Stosowanych w Skierniewicach. Pierwszego dnia policjanci gościli na uczelni. W trakcie prelekcji Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Arkadiusz Knap omówił tematykę doborową do służby w policji. Studenci zapoznali się z etapami rekrutacji, z jakimi muszą się zmierzyć kandydaci, a następnie, w jakich szkołach policyjnych kształceni są adepci. W prelekcji zwrócono również uwagę m.in. na korzystne warunki socjalne związane ze służbą czy możliwość wcześniejszej emerytury. Studenci mogli też porozmawiać z Oficerem Prasowym komendy oraz jednym z dzielnicowych, o jego codziennych zadaniach w służbie.

Następnego dnia studenci odwiedzili Komendę Miejską Policji w Skierniewicach, gdzie zobaczyli jak wygląda stanowisko dowodzenia i poznali dyżurnych jednostki. Odwiedzający mieli możliwość również porozmawiania z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Zespołu ds. Nieletnich i wzięcia udziału w praktycznych zajęciach z technikiem kryminalistycznym.

Współpraca między Komendą Policji w Skierniewicach a Akademią Nauk Stosowanych jest od wielu lat bardzo sprawna i efektywna. Studenci szczególnie z kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego dzięki wspólnym działaniom mają szanse na obserwowanie pracy funkcjonariuszy oraz na poznawanie tajników służby.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Studenci na świetlicy w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach.
  • Studenci podczas spotkania z policjantami.
  • Studenci podczas spotkania z technikiem kryminalistycznym.
  • Technik prezentujący studentom zawartość walizki kryminalistycznej.
  • Studenci podczas spotkania z technikiem kryminalistycznym.
  • Policjanci w Akademii Nauk Stosowanych podczas prelekcji.
Powrót na górę strony