Informacje

Z narkotykami po narkotykach

8 lutego 2024 roku policjanci zatrzymali 24-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Zabronione substancje mężczyzna miał nie tylko w samochodzie ale również w organizmie. Został zatrzymany i grozi mu 3 lata więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 8 lutego 2024 rok w godzinach południowych zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kryminalni zwrócili uwagę na pojazd z uwagi na jego sposób przemieszczania. Kierujący pojazdem przyśpieszał, zwalniał, miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Po zatrzymaniu samochodu marki Honda kierujący 24-latek ze Skierniewic zachowywał się w sposób bardzo nerwowy. Podczas rozmowy z funcjonariuszami wypowiadał się chaotycznie, rozglądał nerwowo i próbował oddalić z miejsca kontroli. Policjanci przeszukali skierniewiczanina znajdując powód jego nerwowości. Mężczyzna miał przy sobie ukryte 19 gramów zabronionych substancji - amfetaminy i marihuany. Z uwagi na zachowanie 24-latka został on poddany testowi na zawartość narkotyków w oragnizmie. Okazało się, że sprawca jest pod działaniem amfetaminy i marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Polciajnci zatrzymali sprawcy prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat więzienia. Podejrzany był już wcześniej notowany.

 

Osoby kierujące pojazdami pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

 

nadkomisarz Magdalena Studniarek

  • Mężczyzna tyłem siedzący na krześle, w tle policjant przy biurku
Powrót na górę strony