Informacje

Spotkanie z młodzieżą w ramach programu "Zimowisko w Szkole"

Na zakończenie ferii zimowych skierniewiccy funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 9. Dzieci miały okazję poznać psa służbowego o imieniu Pasja oraz obserwować jak zwierzę reaguje na komendy wydawane przez przewodnika psa. Policjanci przypomnieli również młodzieży szkolnej podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi powinni się kierować w czasie wolnym.

9 stycznia 2024 roku policjanci ze skierniewickiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 9. Spotkanie profilaktyczne odbyło się w ramach programu „Zimowisko w Szkole”, które zostało zorganizowane przez Urząd Miasta w Skierniewicach. W prelekcji wzięły udział dzieci z klas 1-3, które miały okazję poznać przewodnika psa mł. asp. Edytę Mądrzycką, która na spotkaniu pojawiła się ze swoją czteronożną funkcjonariuszką o imieniu Pasja. Policjantka przybliżyła młodzieży szkolnej zasady związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas zabawy ze zwierzętami oraz model właściwego postępowania podczas kontaktu z agresywnym psem. Ponadto dzielnicowy st. sierż. Bartłomiej Szewczyk opowiedział uczniom o służbie w policji, a także przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi czy też w trakcie drogi do szkoły.

Młodzież miała możliwość również obserwowania współpracy czworonoga z Przewodnikiem Psa oraz poznania przedmiotów wykorzystywanych do szkolenia psa służbowego. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, policjanci zostali przyjęci bardzo miło oraz otrzymali dużo pytań od uczniów. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w programie „Zimowisko w Szkole i czekamy na kolejne spotkania!

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Przewodnik Psa wraz z psem podczas ćwiczenia posłuszeństwa.
  • Dzielnicowy podczas prelekcji z uczniami.
  • Przewodnik psa podczas spotkania z uczniami.
Powrót na górę strony