Informacje

Dzielnicowe odwiedziły szkoły podstawowe na terenie powiatu skierniewickiego

Dzielnicowe spotkały się z uczniami w Szkole Podstawowej w Mokrej Lewej oraz w Sierakowicach Prawych. Prelekcja dotyczyła zasad bezpiecznej drogi do szkoły, przemocy w sieci, hejtu wśród nastolatków a także konsekwencji prawnych.

14 lutego 2024 roku dzielnicowe Komendy Miejskiej w Skierniewicach odwiedziły uczniów Szkół Podstawowych by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Policjanci przeprowadzili zajęcia w kilku grupach wiekowych, a tematyka zajęć dostosowana była do odbiorców.

Najmłodszym mundurowe opowiadały o przepisach ruchu drogowego. Szczególnie zwracali uwagę na przestrzeganie tych przepisów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach. Przypomniały również, że należy korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych, nie można wykorzystywać drogi do zabaw, ani po niej biegać. Ponadto funkcjonariuszki omówiły temat jak dzieci powinny zachować się w sytuacjach kryzysowych, a jednocześnie kiedy i w jaki sposób korzystać z numeru alarmowego.

W rozmowie z klasami starszymi funkcjonariuszki wyjaśniły zebranym czym jest mowa nienawiści oraz  jak to zjawisko narusza prawa człowieka, jak bardzo może być krzywdzące dla innych. Mundurowe w trakcie prelekcji przedstawiły możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Udzieliły uczniom wskazówek, gdzie mogą szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą "hejtu". Zaznaczyły również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Wyjaśniły jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych. 

Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom dziękujemy za spotkanie i zainteresowanie omawianą tematyką, czekamy na kolejne spotkania!

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Zdjęcie grupowe dzieci z policjantkami.
  • Zdjęcie dzieci z odblaskami.
  • Policjantki z dziećmi podczas prelekcji.
  • Policjantki z najstarszą młodzieżą szkolną.
  • Dzielnicowa z dziećmi przy radiowozie.
  • Policjantki przy radiowozie z dziećmi.
Powrót na górę strony