Informacje

Dzień Pracownika służby cywilnej

17 lutego to dzień pracownika służby cywilnej. Wczoraj Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach wraz z kadrą kierowniczą podziękowali pracownikom cywilnym komendy za zaangażowanie oraz wykonywaną przez nich pracę.

Ustawa o państwowej służbie cywilnej została uchwalona 17 lutego 1922 r. przez Sejm II RP. Była to pierwsza kompleksowa regulacja dotycząca służby cywilnej w odradzającej się państwowości. Ustawa określała najważniejsze grupy zawodowe tworzące służbę cywilną oraz najważniejsze obowiązki i uprawnienia urzędników w II RP. 

Komendant Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach mł.insp. Arkadiusz Knap podziękował wszystkim pracownikom za codzienny wysiłek oraz zaangażowanie w wypełnianiu trudnych i odpowiedzialnych obowiązków. Wszyscy oni, choć nie noszą mundurów, wykonują niezwykle ważną pracę, wspomagającą służbę policjantów i są nieodłączną częścią policyjnej formacji. Zajmują się oni zagadnieniami m.in. z zakresu finansów, kadr, zaopatrzenia, informatyki i łączności, obsługi kancelaryjnej i sekretariatów czy też archiwum. Po oficjalnym podziękowaniu była również chwila na wspólną kawę, spędzenie razem czasu i porozmawianie.

Z okazji obchodów święta życzymy wszystkim pracownikom satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

 

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Komendant składający życzenia pracownikom cywilnym.
  • Pracownicy cywilni na spotkaniu z Komendantem.
  • Komendant składający życzenia.
Powrót na górę strony