Informacje

Kryminalni odnaleźli skradzione auto

Data publikacji 23.02.2024

Skuteczne działania kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach doprowadziły do zatrzymania 38-latka, który ukradł osobowego fiata. Auto, które został skradzione z terenu Skierniewic zostało odnalezione na terenie powiatu łódzkiego wschodniego. Mieszkaniec Koluszek usłyszał już zarzuty.

13 lutego 2024 roku dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu. Jak wynikało z informacji mieszkanka powiatu łowickiego kilka dni wcześniej pozostawiła pojazd na parkingu znajdującym się przy jednej ze skierniewickich ulic. Kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. Dokładnie przeanalizowali zebrany w sprawie materiał dowodowy. W efekcie intensywnej pracy funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Jak się okazało sprawca kradzieży przyjechał do Skierniewic swoim samochodem, a wrócił do miejsca zamieszkania kradzionym fiatem. Kolejnego dnia wrócił na miejsce przestępstwa pociągiem po to by odebrać swój pozostawiony pojazd. Kryminalni ustalili, że mężczyzna, który dokonał kradzieży mieszka w Koluszkach. 21 lutego 2024 roku pojechali pod jego adres, gdzie kilkaset metrów dalej stał zaparkowany skradziony fiat. 38-latek był zaskoczony wizytą policjantów. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odzyskany. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, 38-latek do skradzionego auta przyczepił swoje tablice rejestracyjne chcąc uniknąć powiązania ze zdarzeniem. Ponadto po dokonaniu przestępstwa w Skierniewicach mężczyzna w drodze do domu dokonał kradzieży paliwa na terenie powiatu brzezińskiego.
Najważniejsze w tej sprawie jest jej finał. Odzyskane auto trafi z powrotem do właściciela, a podejrzany usłyszał już zarzuty. Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

 

  • Zatrzymany mężczyzna podczas doprowadzenia.
Powrót na górę strony