Informacje

Podsumowanie działań "Bezpieczne Ferie 2024"

Ferie na terenie całego kraju dobiegły końca. Czas odpoczynku i podróży na zimową „labę” uczniów i ich rodzin wiązał się ze wzmożoną pracą policjantów. Skierniewiccy profilaktycy w ramach działań prewencyjnych przeprowadzili spotkania podczas półkolonii i obozów zimowych, natomiast funkcjonariusze ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo podróżujących.

Podczas ferii zimowych 2024 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach dokonywali sprawdzeń w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Uwaga funkcjonariuszy skupiona była także m.in. na systematycznym kontrolowaniu miejsc sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem przeciwdziałania sprzedaży tego typu towarów osobom niepełnoletnim.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwali również policjanci z wydziału ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań „Bezpieczne Ferie 2024" w okresie 12.01-25.02.2024 roku funkcjonariusze skontrolowali 1216 pojazdów. Policjanci zwracali również uwagę na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego – wylegitymowanych zostało blisko 60 pieszych. Uwadze funkcjonariuszy nie umknął również stan techniczny pojazdów, który w 55 przypadkach pozostawiał wiele do życzenia w związku z tym policyjna kontrola musiała zakończyć się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Policjanci z ruchu drogowego naszej komendy odnotowali łącznie 814 wykroczeń, z czego 318 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, 8 kierujących straciło z tego powodu prawo jazdy. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 18 kierujących po spożyciu alkoholu.

Policyjni profilaktycy i dzielnicowi organizowali spotkania edukacyjne z dziećmi. Ponadto funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach prowadzili działania w związku z akcją pn. ,,Bezpieczne ferie 2024” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pociechom w tym szczególnym okresie.
 

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony