Informacje

Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Wysokienicach

Policjanci odwiedzili młodzież w Szkole Podstawowej w Wysokienicach. Spotkanie dotyczyło przemocy w sieci, hejtu wśród nastolatków a także konsekwencji prawnych. Uczniowie chętnie podejmowali rozmowę z funkcjonariuszami.

15 marca 2023 roku dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Wysokiennicach by porozmawiać z nimi o szeroko pojętym bezpieczeństwie, również tym w Internecie. Policjanci przeprowadzili zajęcia w najstarszych klasach. 
W rozmowie z młodzieżą funkcjonariusze wyjaśnili zebranym czym jest bezpieczeństwo w sieci, czym charakteryzuje się „hejt” oraz  jak to zjawisko narusza prawa człowieka. Mundurowi w trakcie prelekcji przedstawili możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Uczniowie dowiedzieli się również, jak reagować na mowę nienawiści oraz gdzie szukać pomocy. 
Młodzieży i nauczycielom dziękujemy za spotkanie i zainteresowanie omawianą tematyką, jednocześnie cieszymy się, że uczniowie są otwarci na dyskusję i chętnie zadają pytania.
Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony