Informacje

Spotkanie Profilaktyczne z pierwszoklasistam

Skierniewiccy policjanci systematycznie spotykają się z młodzieżą w szkołach. W ostatnim czasie odwiedzili Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących numer 5 w Skierniewicach, gdzie spotkali się z uczniami jednej z klas pierwszych. Mundurowi omówili priorytetowe tematy związane z bezpieczeństwem dzieci, przypomniano również numer alarmowy 112.

8 marca 2024 roku w spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I zaangażowała się asp. Katarzyna Kurkowska oraz asp. sztab. Marcin Kleczko z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Tematem pogadanki była m.in. „Bezpieczna droga do szkoły i do domu”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślili także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegali również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Przedmiotem prelekcji było także bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z osobą nieznajomą. Policjanci wskazali uczniom, jak prawidłowo powinny się zachowywać w trakcie takiego spotkania, jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie szukać pomocy. Ponadto omówiono numer alarmowy 112, a na zakończenie dzieci mogły zadawać pytania oraz swobodnie porozmawiać z policjantami.

W związku z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi na terenie całego powiatu skierniewickiego w każdym kolejnym spotkaniu przekonujemy się, że mamy wspaniałą, otwartą młodzież. Uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

starszy sierżant Aneta lacek-Nowak

  • Zdjęcie grupowe policjantów z uczniami.
  • Dzieci podczas prelekcji dotyczącej zasad bezpieczeństwa na drodze.
  • Młodzież słuchająca prelekcji policjantki.
Powrót na górę strony