Informacje

Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Słupi

Policjanci przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Słupi. Funkcjonariusze przypomnieli o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę innych, reagować kiedy jesteśmy świadkami przemocy i działać, kiedy są łamane choćby najmniejsze prawa człowieka. Na spotkaniu z mundurowymi uczniowie dowiedzieli się również, czym jest cyberprzestępczość i jak się przed nią ustrzec.

Skierniewiccy policjanci uczestniczyli w zajęciach z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Słupi. Spotkanie to dotyczyło praw jakie posiada każdy człowiek, cyberprzestępczości i cyberprzemocy. Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się jakie są niezbywalne prawa każdego z nas, jakie zjawiska w Internecie są nielegalne oraz  jakie są sposoby zabezpieczenia się przed sieciowymi przestępcami i konsekwencjach łamania czyichś praw.

Młodzi ludzie usłyszeli, że wykorzystywanie czyjegoś wizerunku w sieci, wbrew jego woli to przestępstwo. Podobnie jak wyśmiewanie się z innych, obrażanie i poniżanie. Policjanci przestrzegali przed takimi zachowaniami i naświetlali jakie konsekwencje grożą sprawcy cyberprzemocy. Chodzi przede wszystkim o to, aby młodzi ludzie wzajemnie się szanowali i nie robili krzywdy rówieśnikom. Wyśmiewanie się i poniżanie innych może mieć nie tylko prawne konsekwencje dla sprawcy(-ów), ale przede wszystkim doprowadzić do sytuacji, z którą ofiara przemocy nie poradzi sobie.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony