Informacje

W dwa dni zatrzymane dwie osoby pszukiwane listem gończym

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach w ostatnich dwóch dniach zatrzymali dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Kobieta została zatrzymana na terenie Łodzi, natomiast poszukiwany mężczyzna został odnaleziony przez skierniewickich policjantów w Warszawie.

Dzięki czynnościom operacyjnym skierniewiccy kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu 27-latki, która od 2 lat była poszukiwana listem gończym. Ukrywała się przez ten czas poza granicami kraju. Gdy wróciła do Polski już kilka dni później tj. 25 marca 2024 roku kryminalni o 6:00 rano zapukali do drzwi mieszkania w Łodzi, w którym przebywała. Kobieta została zatrzymana, za popełnione oszustwo najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Ponadto kolejnego dnia 26 marca 2024 roku funkcjonariusze dzięki wcześniejszej żmudnej pracy zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który również był poszukiwany sądowym listem gończym. Powodem jego problemów z prawem były kradzieże. Mężczyzna próbował ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości w stolicy, mając nadzieję, że będzie tam anonimowy. 37-latek został zatrzymany, czeka go teraz rok kary pozbawienia wolności.

To kolejne dowody, kiedy to dzięki skutecznym działaniom skierniewickich policjantów osoby nie unikną odpowiedzialności karnej i odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony