Informacje

Wspólne patrole Policji i Straży Miejskiej

Na terenie miasta mieszkańcy mogą spotkać patrole składające się z policjanta i strażnika miejskiego. Ponadto w czwartkowy ranek na skierniewickim targowisku miejskim pojawił się patrol składający się z funkcjonariuszy z powyższych służb wraz z Inspektorem Weterynarii, który skontrolował warunki i legalność sprzedawanego mięsa.

Wspólne patrole Policji i Straży Miejskiej mają szczególne znaczenie prewencyjne w okresie przedświątecznym, kiedy to możemy być narażani na zwiększoną aktywność kieszonkowców. Funkcjonariusze kontrolują najbardziej newralgiczne miejsca  w okresie przedświątecznym -targowisko miejskie, rejon galerii handlowych oraz okolice rynku. Mundurowi prowadzą działania zmierzające do zapobiegania kradzieżom kieszonkowym, aktom wandalizmu czy też wykroczeniom szczególnie uciążliwym. 28 marca 2024 roku patrol łączony przeprowadził na terenie targowiska miejskiego działania z Inspektorem Weterynarii. Stróże prawa sprawdzili legalność oraz pochodzenie mięsa sprzedawanego u lokalnych dystrybutorów, potwierdzili, że towar jest zgodny z ustalonymi normami.

Współpraca służb polega między innymi na wymianie informacji o zagrożeniach, oraz podejmowaniu wspólnych przedsięwzięć, przekazywaniu informacji o zagrożeniach i działaniach przestępczych uzyskiwanych z monitoringu wizyjnego miasta, współdziałaniu przy realizacji zadań profilaktycznych, wspólnych szkoleń oraz przestrzegania porządku publicznego.

W związku ze zbliżającymi się świętami przypominamy aby robiąc zakupy w sklepie czy na targowisku miejskim zwracać uwagę na swoje torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiając ich bez opieki i nadzoru. Nie przechowujmyć dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Nie nośmy ze sobą dużej ilości gotówki w jednym miejscu, nigdy nie zapisuj swojego numer PIN na karcie! Zwracajmy uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie w sklepie, autobusie czy hali targowej. Bądź ostrożny i uważny aby ustrzec się przed kradzieżą.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony