Informacje

WIELKANOC 2024

Warto zadbać o to, aby nadchodzące Święta Wielkanocne i poprzedzające je przygotowania upłynęły radośnie i bezpiecznie. Dla skierniewickich policjantów to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem w regionie.

Podczas nadchodzących świąt w naszym powiecie nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. Przypominamy o zabezpieczeniu domów i mieszkań, jak również o tym aby w lany poniedziałek bawić się w zgodzie z tradycją, ale i przepisami prawa. Ponadto warto się odpowiednio przygotować do świątecznej trasy. To z jednej strony stan techniczny samochodu jak i kondycja psychiczna oraz fizyczna kierowcy. Pamiętaj, że najczęstsze przyczyny wypadków drogowych to brawura, przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. 

Oto kilka porad, których warto przestrzegać, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i spędzić czas przygotowań i świąt w radosnej atmosferze.

Planując świąteczny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania - włamywacze nie świętują!

  1. Dobrze pozamykaj wszystkie drzwi i okna.
  2. Poproś sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie, a w czasie nieobecności o zapalanie wieczorem światła, zabieranie poczty itp.
  3. Nie zostawiaj w mieszkaniu większej gotówki i przedmiotów wartościowych. Rzeczy wartościowe można zdeponować w banku lub sfotografować, spisać numery fabryczne, oznakować - wtedy, w razie kradzieży, ułatwi to ich odnalezienie.
  4. Jeśli po powrocie okaże się, że doszło do włamania niczego nie ruszajmy i natychmiast zadzwońmy na Policję.

Przygotowując się do podróży zróbmy wszystko by była ona bezpieczna!

  1. Kieruj się rozsądkiem i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego.
  2. Bezwzględnie pamiętaj o zapiętych pasach i fotelikach dla najmłodszych.
  3. Nie siadaj za kierownicą po spożyciu alkoholu, nawet w małych ilościach.
  4. Parkuj jedynie w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych, a bagażu nie pozostawiaj na siedzeniach.

Śmigus Dyngus

Pamiętajmy, że lany poniedziałek to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony