Informacje

Podsumowanie działań dotyczących zabezpieczenia Świąt Wielkanocnych

Święta Wielkanocne w powiecie skierniewickim minęły bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku. Natomiast był to pracowity czas dla policjantów ruchu drogowego i pionu prewencji. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w świąteczny weekend przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji.

Jak co roku, w czasie trwania świąt policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W konsekwencji działań skierniewiccy mundurowi przeprowadzili 79 kontroli pojazdów, ujawnili  ponad 40 wykroczeń, a blisko 30 kierujących  przekroczyło dozwoloną prędkość. Na szczęście  nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze odnotowali 8  kolizji. Policjanci wyeliminowali  z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów z pionu prewencji był to również pracowity okres. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu ostatnich trzech dni podjęli kilkadziesiąt interwencji, związanych przede wszystkim z nieporozumieniami rodzinnymi, a główną ich przyczyną był alkohol.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony