Informacje

126 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, mężczyzna utracił prawo jazdy

Przekroczył prędkość o 76 kilometry. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 39-letniego kierującego samochodem osobowym marki Renault przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skierniewickiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

30 kwietnia 2024 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Skierniewice zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym renault, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Skierniewicach w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę kierujący 39-letni mężczyzna na liczniku miał 126, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 76 kilometry na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat w kwocie 2500 zł i 15 punktów karnych.
 

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

st. sierż. Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony