Informacje

Nowi Funkcjonariusze złożyli ślubowanie

Szeregi łódzkiej policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy 8 maja 2024 złożyli ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wśród nich pięcioro nowych, skierniewickich funkcjonariuszy. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Jest to dla nich początek niezwykłej policyjnej misji, podczas której nawet z narażeniem życia poświęcać się będą społeczeństwu. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy z całego garnizonu łódzkiego.  Wybrzmiały słowa roty ślubowania „..strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..”. Przed mundurowymi szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych.

Program szkolenia zawodowego podstawowego jest obowiązkowy dla nowo przyjętych do służby w Policji. Na szkolenie zawodowe podstawowe kierowani są policjanci, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do służby w Policji oraz złożyli ślubowanie policyjne. Za naszych nowych kolegów trzymamy kciuki oraz życzymy im powodzenia w rozpoczynającej się policyjnej przygodzie!

A w tym roku czekają nas jeszcze cztery wcielenie do służby w Policji. Przewidziane terminy to:

8 lipca 2024 r.

9 września 2024 r.

30 października 2024 r.

30 grudnia 2024 r.

Dokumenty można złożyć w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach, Komendach miejskich/powiatowych na terenie Województwa Łódzkiego oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Przypominamy, że już jutro Doborowy Czwartek, więc na kandydatów będziemy czekać do godz. 17:30.

starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Powrót na górę strony