Informacje

Weekendowe zabezpieczenia wydarzeń na terenie Skierniewic

W sobotę i niedzielę skierniewicka drogówka czuwała nad bezpieczeństwem motocyklistów, którzy korzystając z pogody wzięli udział w paradzie na terenie naszego miasta. Ponadto funkcjonariusze dbali o ład i porządek w rejonie Rock May Festival. Mimo wielu wydarzeń kulturalnych weekend był bezpieczny.

W miniony weekend odbyły się dwa wydarzenia motocyklowe na terenie Skierniewic. W paradzie brały udział motocykle, które przejechały głównymi arteriami miasta Skierniewice. Nad bezpieczeństwem uczestników przejazdu, jak i innych uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci drogówki. Wiązało się z to z czasowym wyłączeniem z ruchu fragmentów ulic, ręcznym sterowaniem ruchu przez policjantów, ale także pilotażem parady. Na czele spektakularnego przejazdu jechały m.in. dwa najnowsze motocykle policyjne. Są to maszyny najnowszej generacji  marki BMW model R1250RT. Jednoślady oznakowane są według najnowszych obowiązujących wzorów. Policyjne motocykle wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród miłośników oraz uczestników imprezy. Wydarzenia przebiegły w sposób bezpieczny zarówno dla uczestników jak i obserwatorów. 

Ponadto 11 maja 2024 roku w Skierniewicach odbył się RockMay Festival, w trakcie którego funkcjonariusze również zadbali o bezpieczeństwo miłośników wydarzenia. Koncerty przebiegły spokojnie, nie było rażących zakłóceń porządku. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wydarzeń kulturalnych w naszym mieście i na terenie powiatu skierniewickiego to bardzo ważny element policyjnej służby. 

Poza intensywnym czasem zabezpieczeń opisywanych imprez był to wzmożony czas dla skierniewickiej drogówki. Policjanci przez weekend wylegitymowali ponad  100 osób, ujawnili blisko 50 naruszeń przepisów związanych przekroczeniami prędkości, zatrzymali dwóm osobom prawa jazdy, wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Weekend już za nami, ale przypominamy szczególnie kierującym, że szczególną ostrożność należy zachować każdego dnia.

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Motocykliści przed rozpoczęciem parady przed komendą policji.
  • Przejazd parady ulicami miasta.
  • Zabezpieczenie rockmay festival, na zdjęciu straż, policja o ratownik medyczny.
Powrót na górę strony