Informacje

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2

17 maja około godz. 9.00 doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów na 403 km autostrady A2 w kierunku Poznania. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 44-letni kierujący motocyklem. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.

W zdarzeniu brało udział 2 motocyklistów. Bezpośrednio po zdarzeniu obok miejsca wypadku przejeżdżali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, którzy byli w czasie wolnym od służby. Niezwłocznie ruszyli z pomocą, podjęli reanimację, którą kontynuowali aż do przyjazdu służb ratunkowych. Mimo wszystkich działań, 44-letniego motocyklisty nie udało się uratować, zmarł na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego motocyklisty, który zatrzymał się na utwardzonym pasie rozdziału po lewej stronie.

Policjanci  przeprowadzili na miejscu czynności procesowe, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na drogach jest coraz więcej motocyklistów. Do 17 maja 2024 roku na terenie miasta i powiatu skierniewickiego doszło  do 3 wypadków i 5 kolizji, z udziałem motocyklistów.

Motocyklisto! Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku, nieprzeceniania swoich możliwości oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego!

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – również motocykliści narażeni są na poważne urazy, obrażenia, a nawet utratę życia. W momencie zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, motocyklista ma niewielkie szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń. Pamiętajmy, że oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Jazda motocyklem wymaga od kierujących posiadania odpowiednich uprawnień, umiejętności, ale przede wszystkim rozsądku!

Starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

  • Policjanci na autostradzie podczas zabezpieczania śladów.
  • Służby ratunkowe pracujące na miejscu zdarzenia na autostradzie.
  • Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego podczas czynności związanych z wypadkiem na miejscu zdarzenia drogowego.
Powrót na górę strony