Informacje

Jechał ulicami Bolimowa mając blisko 3 promile alkoholu

29-letni kierujący hondą jechał całą szerokością drogi ulicami Bolimowa. Niebezpieczne zachowanie kierowcy zauważyli policjanci z Posterunku w Bolimowie, którzy natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca hondy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień, a auto nie posiadało przeglądu ani ubezpieczenia. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

11 czerwca 2024 roku bolimowscy policjanci podczas pełnienia służby na terenie miasta zauważyli pojazd, który jechał całą szerokością drogi. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali hondę do kontroli. Już od początku jej trwania kierujący zachowywał się nerwowo. Niepokojący był również fakt, że w środku pojazdu była wyczuwalna silna woń alkoholu.

Policjanci sprawdzili trzeźwość siedzącego za kierownicą 29-letniego mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd jakim poruszał się kierujący nie posiadał wymaganych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Mężczyzna został zatrzymany, teraz przed sądem odpowie za popełnione czyny.

Przypominamy!

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi:

-kara grzywny od 5000

-ograniczenie wolności do 3 lat

-kara pozbawienia wolnośi

-zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do 15 lat, a nawet dożywotnio

-15 punktów karnych.

Pamiętaj! Piłeś? Nie jedź!

Pełna koncentracja i szybki czas reakcji to niezbędne czynniki pozwalające na bezpieczne prowadzenie samochodu. Ważna jest również podzielność uwagi, ponieważ prócz kontrolowania sytuacji na drodze musimy być uważni również na bezpośrednie otoczenie drogi. W zainteresowaniu kierowcy muszą być piesi, rowerzyści czy zwierzęta, które mogą pojawić się niespodziewanie na drodze. Jazda pod wpływem alkoholu zdecydowanie zwiększa ryzyko spowodowania zdarzenia drogowego.

Powrót na górę strony