Informacje

Dzielnicowi w gimnazjum nr 5 w Skierniewicach.

W gimnazjum nr 5 w Skierniewicach przy ul. Sienkiewicza w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" dzielnicowi ze Skierniewic spotkali się z młodzieżą.

      W gimnazjum nr 5 w Skierniewicach odbyło się spotkanie dzielnicowych z młodzieżą. Komendę Miejską Policji w Skierniewicach reprezentowali st. sierż. Ilona Brugger-Majewska i sierż. Łukasz Kopia. Policjanci w ramach zagadnienia "Bezpieczeństwo na drodze" przedstawili zasady zachowania się pieszych podczas poruszania się w mieście jak i poza terenem zabudowanym. Przypomnieli o zasadach obowiązujących pieszych przechodzących przez ulicę. Podkreślali jak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących używania kamizelek lub elemantów odblaskowych podczas poruszania się pieszo po zmroku poza obszarem zabudowanym. Opisując możliwe sytuacje na drodze z punktu widzenia kierujących starali się wykazać jak ważne jest używania odblasków.

      Podczas spotkania poruszono również tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa, sposobów zachowania się wobec obcych, bezpieczeństwa jeżeli chodzi o znajomości zawierane za pośrednictwem portali społecznościowych w internecie. Policjanci przybliżyli młodzieży rolę dzielnicowego w społeczeństwie, opowiadali jakie obowiązki ma dzielnicowy, w jakich sprawach może pomóc.  

Powrót na górę strony