Informacje

O bezpieczeństwie nad wodą i nie tylko - Policja w działaniach z WOPR Skierniewice

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach przez cztery ostatnie dni (24-27 czerwca 2019) spotykały się z najmłodszymi nad skierniewickim Zalewem Zadębie. Z przedszkolakami rozmawiały o bezpieczeństwie w trakcie wakacji – w tym też nad wodą – włączając się w działania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Skierniewicach i realizując założenia kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Przeprowadzenie takich zajęć odbywało się też w ramach wspólnego porozumienia o współpracy z 2018 roku.

 

Każda okazja jest dobra, aby rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Tym razem policjantki – dzielnicowa i oficer prasowy – przeprowadziły pogadanki wśród ponad 200 dzieci w wieku przedszkolnym.  Dotyczyły bezpieczeństwa w trakcie wakacji w następujących aspektach: nabywania umiejętności asertywnego zachowania w kontakcie z osobami obcymi, postępowania w przypadku zgubienia się w nieznanym miejscu lub na plaży, postępowania w przypadku natrafienia na agresywne zwierzę oraz sprawnego alarmowania pod nr 112. W wymiarze praktycznym bezpiecznych zachowań na plaży uczyli najmłodszych ratownicy z WOPR Skierniewice.

Warto dodać, że skierniewicka Policja współpracę z WOPR Skierniewice w zakresie bezpieczeństwa na wodach prowadzi już od kilku lat. W ostatnim  roku odbywa się ona już na mocy wspólnego porozumienia z  27 sierpnia 2018 roku w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz działań prewencyjnych, profilaktycznych i edukacyjnych na wodach i terenach przywodnych.

 

Fotografie:

1- czołówka/ zdjęcie Policja+WOPR Skierniewice - autor: Agnieszka Kubik naszemiasto.skierniewice.pl

2,3 - KMP Skierniewice

  • dzielnicowa rozmawia z dziećmi z przedszkola
  • ratownicy WOPR wręczają dyplomy przedszkolakom
  • policja i WOPR ze Skierniewic
Powrót na górę strony