Galeria zdjęć

II Piknik Mundurowy

22 lipca 2018 roku na skierniewickim rynku odbywał się II Piknik Mundurowy, zorganizowany w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tego dnia w centrum Skierniewic udało się zgromadzić wiele służb, instytucji i organizacji, które przybliżyły skierniewiczanom charakter swojej pracy, a także służyły radą, pomocą i nauką. Pokazy sprzętów policji, straży pożarnej, wojska, pokazy działania psów ratowniczych, szkolenia z pierwszej pomocy, znakowanie rowerów, wywiady ze służbami, zabawy plenerowe dla najmłodszych, zabytkowe auta i stylowe motocykle – to jedne z wielu atrakcji, z którymi mogli spotkać się skierniewiczanie tego niedzielnego popołudnia. Organizację wydarzenia wsparł Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

galeria w budowie...

 

Na pikniku gościły takie służby i instytucje, jak:

-Państwowa Straż Pożarna w Skierniewicach;

-Ochotnicza Straż Pożarna z Mokrej Lewej;

- Ochotnicza Straż Pożarna Łódź Jędrzejów;

- Ochotnicza Straż Pożarna z Cielądza;

-Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach;

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach;

- Stowarzyszenie „Razem dla Skierniewic”;

- 38 dywizjon zabezpieczenia Obrony Powietrznej;

- Wojskowa Komenda Uzupełnień Skierniewice;

- 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej;

- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Skierniewicach;

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach;

- Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego;

- Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach;

- Straż Miejska w Skierniewicach;

- Komenda Miejska Policji w Skierniewicach.

Skierniewiczanie, przechadzając się pomiędzy stoiskami wymienionych instytucji mieli okazję poznać ofertę służby/pracy, zebrać informacje o działalności, a przede wszystkim uczestniczyć w profilaktycznych działaniach służb i  instytucji. W prowadzonych na scenie wywiadach z przedstawicielami niektórych służb, mogliśmy poruszyć tematykę ważnych dla bezpieczeństwa kwestii - takich, jak np. bezpieczeństwo nad wodą w rozmowie z WOPR Skierniewice, zachowanie w kontaktach z obcymi – w rozmowie z Policją, służby w obronie terytorialnej – z w rozmowie z 9 Łódzką Brygadą OT, ratownictwa ludzi - w rozmowie z OSP Łódź- Jędrzejów i OSP Mokra Lewa, dostępu do służby zdrowia- w rozmowie z WSZ Skierniewice, czy zasad powiadamiania służb ratnkowych i kontaktowania się z numerem alarmowym 112- w rozmowie z przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŁUW.

Koloru dodawały występy artystyczne, cały czas odbywające się na scenie. Wśród skierniewickich artystów, wystąpili: dzieci z Klubu „Oaza” w Skierniewicach, Janek Tandecki, Artur Dyśko, grupa Energiczne Akordy, a także członkinie Klubu Seniora Zacisze – „Babki z rodzynkami” ze swoim kabaretem.  Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się Skierniewickie Klasyki i stylowe motocykle ze skierniewickiego „Żelaznego Orła”.  Skierniewiczanie w piknikowej atmosferze, korzystając z pięknej pogody, spacerowali i kosztowali „policyjnej grochówki”, a najmłodsi po zjedzeniu waty cukrowej  bawili się na plenerowych zabawkach i trampolinach.  Ten, kto nie był - niech żałuje! Zapraszamy do galerii, która w kilku kadrach, choć trochę oddaje tę niesamowitą atmosferę.

 

 

Powrót na górę strony