Informacje
Rozmiar czcionki
-
UWAGA NA OSZUSTWA INTERNETOWE
Największym wyzwaniem dla człowieka w trzecim tysiącleciu są technologie informatyczne. W Polsce co czwarta rodzina posiada komputer. Informatyka coraz bardziej wkracza w nasze życie, a komputery znajdują zastosowanie w różnych elementach aktywności człowieka. Nie wystarcza już wykorzystanie komputerów do aplikacji biurowych, przeglądania zasobów internetowych, porozumiewania się z innymi ludźmi.
-
„ZAPROJEKTUJ Z NAMI POLSKI PASZPORT 2018"
„Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018” - to akcja skierowana do wszystkich Polaków. Pierwszy raz od momentu wprowadzenia paszportu do obiegu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, można wziąć udział w jego projektowaniu.
-
Święto Policji w Skierniewicach.
Tegoroczna uroczystość z okazji święta Policji odbyła się 26 lipca o godz. 11.00 w sali sejmikowej budynku Starostwa w Skierniewicach. Do nominacji stanęło 52 policjantów w tym 5 oficerów. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusz Walichnowski, którego gościł Komendant Miejski Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasz Jarzyna.
-
Przewożąc amfetaminę przekroczył prędkość i wpadł.
Skierniewiccy policjanci zatrzymali do kontroli 28-letniego mieszkańca powiatu żyrardowskiego, który przewoził autem znaczne ilości narkotyków. Wpadł podczas kontroli zaraz po tym jak przekroczył o 25 km/h dopuszczalną prędkość jazdy. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Po przeszukaniu pojazdu policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Badania testerem narkotyków potwierdziły, że jest to 81 gramów amfetaminy.
-
ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI
-
ZOSTAŃ POLICJANTEM!
Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!
-
"I Piknik Mundurowy" - ZDJĘCIA.
-
Zlikwidowana uprawa konopi.
Policjanci zlikwidowali przydomową plantację konopi indyjskich. Zatrzymany został 28 latek mieszkaniec powiatu skierniewickiego, u którego znaleziono 5 sadzonek i 10 krzewów. Za uprawę tej odurzającej rośliny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
I Piknik Mundurowy
Prezydent Miasta Skierniewice oraz Komendant Miejski Policji w Skierniewicach zapraszają na I Piknik Mundurowy, który odbędzie się w niedzielę 23 lipca nad skierniewickim zalewem.
-
Weekendowe działania PRĘDKOŚĆ
Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci województwa łódzkiego w najbliższy weekend, 14-16 lipca 2017 r. przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.
-
TRWA KONKURS „FILMOWY PRZEWODNIK”
Wakacje rozpoczęły się na dobre. Mimo deszczowej pogody wiele osób zdecydowało się na wypoczynek nad wodą – zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych akwenów, przy których wyznaczone są miejsca do kąpieli. Dzieci i młodzież zachęcamy do połączenia rekreacji wodnej z pracą twórczą i udziałem w konkursie „Filmowy PrzeWODNIK”.
-
Nietrzeźwi na skierniewickich drogach.
Od 23 czerwca do 31 sierpnia 2017 r. policjanci skierniewickiej komendy prowadzą działania pn. "Bezpieczne Wakacje". W ramach tych działań prowadzone są między innymi wzmożone kontrole trzeźwości pojazdów mechanicznych jak i rowerzystów. Tylko w miniony weekend (7-9 lipca) policjanci ujawnili 7 nietrzeźwych kierujących.
-
UWAGA NA OSZUSTÓW
W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, którymi ofiarami często padają osoby starsze, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych skierniewiccy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.
KMP Skierniewice -
Policja zatrzymała kobietę za kradzież roweru
Skierniewiccy policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując materiały operacyjne zatrzymali 39 letnia mieszkankę Skierniewic za dokonanie kradzieży roweru górskiego wartości 600 złotych.
KMP Skierniewice -
Policja poszukuje świadków zdarzenia.
16 czerwca około godziny 14.00 w Skierniewicach przy skrzyżowaniu ulic Al. Niepodległości / Kopernika doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów Fiat Sedici i Peugeot 206. W związku ze sprzeczną relacją co do zdarzenia prosimy świadków zdarzenia o kontakt telefoniczny z Komenda Miejską Policji w Skierniewicach pod nr alarmowym 997.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo" - bezpiecznie w domu i na podwórku.
Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", którą zainaugurował w czerwcu minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo" - Wakacje na wsi.
Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", którą zainaugurował w czerwcu minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo" - bezpiecznie na rowerze.
Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", którą zainaugurował w czerwcu minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo" - bezpiecznie na słońcu.
Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", którą zainaugurował w czerwcu minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Głównym celem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", którą zainaugurował w czerwcu minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.