Aktualności

Aktualności

 

Pan Komendant Miejski Policji w Skierniewicach zaprasza wszystkich emerytów i rencistów wraz z rodzinami do uczestnictwa w pikniku rodzinnym z okazji Święta Policji

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Skierniewicach

 

  • W dniu 24.02.2022 r. w świetlicy KMP odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Z-cy Komendanta Miejskiego mł. insp. Moniki Hurko-Nesterowicz. Powodem zdania obowiązków Zastępcy Komendanta był awans Pani mł. insp. Moniki Hurko-Nesterowicz na stanowisko Komendanta Powiatowego w Wieluniu. W uroczystości tej udział wzięli Prezes Koła Ryszard Zaborski i członek Zarządu Koła Małgorzata Staniszewska - Karwat.
  • Z okazji tegorocznego Święta Kobiet w dniu 9 marca 2022 roku 33 nasze członkinie obejrzały w kinoteatrze "Polonez" spektakl teatralny pt. "Znaczek miłości". 70 % ceny biletów na to przedstawienie było prezentem dla naszych Pań ze środków własnych koła.
  • W dniu 28 maja 2022 roku spotkaliśmy się w ośrodku "Grabskie Sioło" w Budach Grabskich  na tradycyjnej majówce. W spotkaniu przy grillu i muzyce wzięło udział 60 osób. Mimo nie najlepszej pogody dobra zabawa trwała od godziny 17.00 do 22.30. 

Zarząd Koła przypomina o potrzebie opłacenia do 30 czerwca rocznej składki członkowskiej za bieżący rok. Członkowie zwyczajni 42 zł, wspierający minimum 50 zł.

 

Od dnia 19 maja 2021 roku członkowie Zarządu Koła wznowili dyżury w KMP pok. 116, środy godz. 9.00 - 12.00 . Zapraszamy.

Zarząd Koła przypomina o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok w terminie do 15 czerwca. Wysokość rocznej składki tak jak w roku ubiegłym wynosi 42 złote. Wpłaty można dokonać w każdą środę w KMP p. 116 lub przelać na konto bankowe koła nr 60 1600 1462 1838 2450 6000 0001

 

Prośba o pomoc od córki naszego emeryta Władysława KULI


Chcę żyć dla swojego synka, proszę o pomoc

Serdecznie proszę o wsparcie mojej walki z chorobą. NMO (zespół Devica) to bardzo rzadka choroba atakująca przede wszystkim nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Czasem, tak jak u mnie, zmiany obejmują również głowę (m.in. korę mózgową i móżdżek).

W kwietniu 2013 roku urodziłam pierwszego, długo wyczekiwanego syna. Po miesiącu od porodu zaczęłam tracić siłę w nogach i rękach. Przytulenie, czy noszenie na rękach Tadzia było niemożliwe. Wyjście na spacer również. Nie wspominając o innych, codziennych czynnościach. Lekarze podejrzewali SM. Zabrzmiało to jak wyrok. Przyszedł moment, kiedy na Tadeusza mogłam tylko popatrzeć. Ostatnie badanie potwierdziło podejrzenie rzadkiej choroby – zespołu Devica. Poród spowodował, że schorzenie uaktywniło się. „Dopadła mnie” choroba rzadka i nieuleczalna, w której układ odpornościowy atakuje nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.

Ubiegły rok był trudny, najtrudniejszy dla mnie od postawienia diagnozy, bo choroba zaczęła zabierać również wzrok. Ten, niestety, nie zapowiada się lepiej (styczeń, luty i marzec w szpitalu, już wiadomo, że w maju znów się muszę położyć na co najmniej 5 dni). Póki co NFZ płaci za moje nieziemsko drogie leczenie (każdy pobyt to koszt między 40.000 a 80.000 zł za same podstawowe leczenie), choć nie wiadomo jak długo. 

Leki, które otrzymuję na co dzień, niestety nie są refundowane. Często badania, które muszę wykonać z dnia na dzień, również dużo kosztują. Każda złotówka się liczy. Zwłaszcza, gdy choroba, nie dość, że rzadka i nieuleczana, to nadal nie wynaleziono skutecznego leku, który by ją choćby zatrzymał, pozwolił znów w miarę normalnie żyć. Choroba odbiera siłę w nogach, rękach, zabiera wzrok. Wszystko w tempie ekspresowym. 

Szansą na zatrzymanie choroby i przywrócenie zdrowia może okazać się przeszczep komórek macierzystych, powtórzony po roku. Jeżeli możecie pomóc mi w walce z chorobą, będę nieziemsko wdzięczna.


Środki można przekazywać:  
1. wpłacając je na stronie zrzutka.pl, tak jak pozostałe wpłaty elektroniczne (adres: https://zrzutka.pl/na-walke-z-rzadka-nieuleczalna-choroba-7xwhep ) albo przelewem tradycyjnym (nr konta 03 1750 1312 6815 1536 9353 5739);
2. wpłacając na moje konto w fundacji Avalon:
- jako darowiznę: http://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html 
- za pośrednictwem PAYU 
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/payu/darowizna.php?id=1659 
- wysyłając SMS charytatywny
http://www.fundacjaavalon.pl/snippets/sms/sms.php?id=1659

Z góry serdecznie dziękuję za każdy grosz, który przybliża mnie do przeszczepu, który zatrzyma chorobę i pozwoli mi więcej czasu spędzać z synem, a nie w szpitalu.

Pozostałe informacje w Zarządzie Koła w każdą środę w godzinach 10.00-13.00.

Powrót na górę strony