Informacje

Pogadanka o narkotykach w Żelaznej.

20.03.2017r. w gimnazjum w Żelaznej odbyło się spotkanie dzielnicowych z rodzicami i pedagogami. W spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów, nauczyciele z gminazjum, dzielnicowa gminy Skierniewice st. sierż. Ilona Brugger-Majewska oraz dzielnicowy sierż. Krzysztof Sobolewski.

 

          Podczas spotkania omówiono zagadnienia związane ze stosowaniem środków odurzających, poruszono tematykę zapobiegania narkomanii oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas prezentacji dzielnicowa przedstawiła ogólne pojęcia związane ze zjawiskiem zażywania środków odurzających, przedstawiła najczęściej ujawniane wśród młodzieży niedozwolone rodzaje środków odurzających i dopalaczy. Omówiła jak najczęściej zachowują się osoby po zażyciu konkretnych środków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty z walizki edukacyjnej związane z omawianym zagadnienem. Rodzice oraz nauczyciele mogli naocznie przekanać się jakie sposoby stosują osby starające się ukryć niedozwolone środki oraz jakie przedmioty służą do ich zażywania.

W ramach przogramu " Dzielnicowy bliżej nas" st. sierż. Ilona Brugger-Makewska przybliżyła założenia programu. Opowiedziała o roli dzielnicowego w społeczeństwie, o zasadach funkcjonowania wśród społeczności lokalnych. Przypomniaał o możliwościach współpracy obywateli z Policją za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W dyskusji na temat bezpieczeństwa dzielnicowa odpowiadała na pytania zgromadzonych. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wyrazili swoje zadowolenie ze spotkania.  

Powrót na górę strony